O marce Inventic

Dołącz do miejskiego świata szwajcarskich zegarków Inventic!

Linia PREMIUM

Szwajcarskie zegarki dla najbardziej wymagających fanów życia w miejskiej dżungli!

Korzystaj z różnych kompilacji, bez których trudno przetrwać kolejny dzień na wysokich obrotach. Zegarki diver wyskoczą z Tobą na basen i będą perfekcyjnie odliczać czas pod wodą.

Modele z opcją GMT pozwolą Ci na ustawienie drugiej strefy czasowej podczas podróży, dzięki czemu zawsze będziesz na czas. Dodatkowo szwajcarskie zegarki w linii Premium, posiadają aż 200 metrową wodoszczelność oraz szkło K1, które łączy elastyczność mineralnego szkła oraz odporność na zarysowania, które posiada szkło szafirowe. Sercem zegarka jest kwarcowy mechanizm szwajcarskiej marki Ronda.

Linia Trend

Wyjątkowy styl i jakość, to cechy charakterystyczne dla szwajcarskich zegarków Inventic.

Linia Trend posiada świetne wzornictwo, które pozwoli Ci się wyróżniać wśród innych odkrywców miejskiej dżungli. Szczotkowane koperty, polerowane ringi oraz paski z wysokiej jakości skóry sprawią, że ściągniesz niejedno zazdrosne spojrzenie na swój nadgarstek.

W tej linii znajdzie, coś dla siebie, również królowa miejskiego królestwa.

Piękne koperty w zestawieniu z bransoletami ze stali szlachetnej sprawią, że będziesz wyróżniać się pomiędzy wieżowcami ze szkła. Rytm pracy zegarka nadaje sprawdzony mechanizm kwarcowymarki Ronda.

Linia Classic

Klasyczne szwajcarskie zegarki, to jest to czego szukasz?

Marka Inventic proponuje idealne zegarki na co dzień. Prosta stylistyka, wygodne bransolety i wysokiej jakości paski ze skóry sprawią, że zapragniesz powiększyć swoją kolekcję o szwajcarski zegarek Inventic.

Dodatkowo idealne wymiary kopert – 40 mm w zegarkach dla panów i 32 mm w zegarkach dla pań, będą wygodne podczas codziennego użytkowania.

Zegarki posiadają pewny szwajcarski mechanizm marki Ronda.

Niezwykła historia szwajcarskich zegarków Inventic

Szwajcarskie zegarmistrzostwo zaskakiwało nas już niejednokrotnie. Zwłaszcza na przełomie XIX i XX wieku. Podobna historia spotkała również markę Inventic, która przyjęła datę 1915, za początek swojego istnienia. To właśnie wtedy, ponad 100 lat temu, Fabrique d’Horlogerie Ed. Kummer SA w Bettlach rozpoczął historię tych niezwykłych szwajcarskich zegarków.

Odważne projekty zegarków sprawiły, że Inventic poszukiwał swojej własnej stylistyki, która idealnie oddziaływała z ówczesnymi trendami. Co ważne, niezwykłą metamorfozę marki możemy obserwować do dzisiejszego dnia w modelach vintage, które pojawiają się wciąż na portalach aukcyjnych.

W 1915 roku Inventic zaczął się posługiwać swoim charakterystycznym logiem – różą wiatrów, która odnosi się do ciągłej podróży za równowagą w życiu każdego człowieka. Każdy kierunek odpowiada za inną harmonię, tylko ich połączenie sprawi, że znajdziemy odpowiednią równowagę. Tę maksymę wyznaje Inventic:
Be Bold. Be Brave. Be Inventic.

Inventic, od 1915 rok jest marką szwajcarską. Szczycą się tym faktem, na tarczy zegarków, znajduje się oznaczenie ‘Swiss made’, oznacza to, że zegarki Inventic spełniają wszystkie regulacje szwajcarskie.

Jakie komplikacje znajdziesz w szwajcarskich zegarkach Inventic?

Zegarki diver, czy to tylko wysoka wodoszczelność?

Zegarki typu diver lub potocznie zwane ‘nurki’ to modele, które charakteryzują się nie tylko wysoką wodoszczelnością.

Posiadają również zakręcany dekiel oraz koronkę, dzięki czemu zegarek jest dodatkowo zabezpieczony przed wodą. Zegarki te wyróżniają się wyższą wytrzymałością, co przekłada się na ich codzienny charakter wykorzystania.

Modele z 200 metrową wodoszczelnością znajdują się w kolekcji Premium w szwajcarskiej marce Inventic. Spełniają również wcześniej wspomniane wyróżniki.

Compressor, co to znaczy?

Compressor lub kompresor to nazwa odnosząca się do charakterystycznej koperty.

Modele te powstawały pomiędzy 1950 a 1970 rokiem, jednak obecnie powracają okazjonalnie w różnych markach.

Charakterystyczne dla kompresora jest wewnętrzny pierścień obrotowy, wysoka wodoszczelność oraz dwie koronki, które odpowiadają za obsługę wskazówek oraz wspomnianego wcześniej wewnętrznego pierścienia.

GMT, do czego wykorzystamy drugie wskazanie czasu?

GMT to skrót od Greenwich Mean Time. W zegarkach odnosi się do komplikacji tzw. dwuczasu. Kula ziemska podzielona jest na 24 strefy czasowe, a południk zerowy przebiega właśnie przez Greenwich.

Dzięki dodatkowej wskazówce i podziałce na ringu zegarka, możemy ustawić dodatkowy czas dla innej strefy czasowej, w której właśnie się znajdujemy.

To idealne rozwiązanie dla osób, które często podróżują lub współpracują z osobami przebywającymi w innej strefie czasowej.

Chronograf a chronometr, znacząca różnica.

Zegarki szwajcarskie mogą posiadać komplikację chronografu i tym samym mieć status chronometru. Jednak te dwie nazwy odnoszą się do dwóch znacząco różniących się definicji.

Chronograf to kompilacja polegająca na dodatkowej opcji mechanizmu, dzięki której można uruchomić, za pomocą przycisku na boku koperty, stoper. Jego uruchomienie pozwala na mierzenie czasu, który upływa na dodatkowych subtarczach.

Chronometr zaś jest certyfikatem dla mechanizmu, wydawanym przez niezależny instytut szwajcarski Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres, potwierdzającym wysoką dokładność pomiaru czasu dla zegarków mechanicznych.

Szkło K1 – szwajcarska odpowiedź dla zegarków na co dzień?

Zegarki Inventic mają się świetnie sprawdzać w każdych warunkach. Mając to na uwadze, marka Inventic postanowiła wprowadzić niezwykle praktyczne rozwiązanie, jakim jest szkło K1.

To szwajcarska wariacja, która łączy w sobie właściwości szkła mineralnego oraz szkła szafirowego.

Co to oznacza w praktyce? Zegarki na naszych nadgarstkach narażone są na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Dlatego szkła powinny być elastyczne, by nie pękły podczas uderzenia, np. o kant biurka.

Dodatkowo szkło powinno być również odporne na zarysowania, o które nietrudno podczas miejskiego pędu pomiędzy pracą a domem. Szkło K1 wykorzystane w marce Inventic, daje nam pełną pewność, że nasze zegarki będą nam towarzyszyć w każdej miejskiej przygodzie.

Zegarki na co dzień? Tylko Inventic!

Zegarki Inventic to szwajcarska jakość i świetne design na co dzień. Z łatwością możemy dopasować zegarek do naszych codziennych stylizacji, zarówno tych do biura, jak i tych na spotkania ze znajomymi.

Koperty i bransolety zostały wykonane z wysokiej jakości stali szlachetnej, która nie powoduje uczuleń i nie wpływa na nią upływ czasu.
Wybrane modele posiadają paski z wysokiej jakości skóry naturalnej, które idealnie dopasowują się do nadgarstka.

Uniwersalne szkło K1 sprawdzi się na co dzień, zwłaszcza kiedy nasz zegarek może spotkać niefortunne uderzenie z kantem biurka lub framugi drzwi.

Inventic wykorzystuje szwajcarskie mechanizmy kwarcowe marki Ronda. W naszych zegarkach, w zależności od typu kompilacji, stosujemy mechanizmy Ronda 505 i Ronda 515.

Gdzie kupić zegarki Inventic?