Urban Gent 02

Wyróżnikiem kolekcji Urban Gent jest niezwykle czytelna tarcza. A to za sprawą połączenia indeksów arabskich z liniowymi, ale również nałożenie na nich warstwy luminescencyjnej. Dzięki temu odczyt godziny będzie niezwykle łatwy – bez względu na warunki oświetlenia.

Ciekawy efekt został zastosowany w modelu Inventic C54330.46.95. Tarcza zegarka została pokryta w całości warstwą luminescencyjną. Dzięki temu widoczność tarczy w ciemności robi niezwykłe wrażenie. Koperty zegarków o średnicy 42 mm, zostały wykończone szczotkowaniem, dzięki czemu całość zegarka jest matowa. Wodoszczelność została określona przez producenta na poziomie 10 ATM, co umożliwia swobodny kontakt z wodą.

Tarcze zegarków męskich, dostępne są trzech wersjach kolorystycznych: srebrnym, czarnym i beżowym. W kolekcji dostępne są dwa modele na miękkim pasku skórzanym z przeszyciami przy krawędziach. Nadaje to bardziej sportowy efekt. Kopertę zegarka zamyka niezwykle odporne szkło K1, które łączy ze sobą zalety szkła szafirowego oraz mineralnego. Całość kolekcji uzupełnia serce czasomierza – szwajcarski mechanizm kwarcowy RONDA 515.